Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana


Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w minionym czasie dość popularnym tematem. Oceny na jej temat bywają jednakże skrajne. Swój nieprzychylny klimat zawdzięcza w szczególności wiadomościom medialnym, które przestrzegają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które to się z nią wiążą. Ostrzegają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod przykrywką przekazywanych pożyczek przejmowali mieszkania ubogich osób.
pozabankowe kredyty
Prawda wydaje się jednakże odrobinę bardziej kompleksowa niż w schemacie dobrzy pożyczkobiorcy i źli pożyczkodawcy. W chyba każdej sferze życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się wartościować w sposób ogólny konkretnego zjawiska. Przykładowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron ma świadomość pieczołowicie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są przekazywane przez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody zawierania umów przez równe strony, jaka to zasada mieści się polskim kodeksie cywilnym. Strony ustalają, że 1-a ze stron użycza pożyczki w określonej wysokości a 2ga strona obiecuje ją spłacić w wyznaczonym terminie, wraz z dodatkowymi odsetkami i wydatkami. http://podzastaw.org

Z racji tego, że prywatny inwestor nie ma przywilejów banku (np. nie może sprawdzać pożyczkobiorcy w BIK). Ubezpiecza się zatem poprzez zrealizowanie adnotacji w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to stosunkowo nieskomplikowana struktura od strony prawnej.