Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda osoba, jaka chociażby raz w całym swym życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której w żadnym razie nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii bankowej, który to przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te naczelne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli organizacja, która to została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki tak by strategia kredytowa była prowadzona na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której to wejście mają tylko banki. Trafiają do niej informacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy określonego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które otrzymujemy za ustalone czynności.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość osiągnąć bez analizy informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i bardzo często mają pokaźne opóźnienia. Trzeba tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są oferowane przez podmioty pozabankowe.