Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już w tym momencie musimy oznajmić, że w ostatnim czasie zauważalne zamieszanie na naszym rynku propozycji kredytowych uczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Eksperci wskazują na okoliczność, że coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i obeznanych doradców kredytowych nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany strategii przekazywania kredytów przez polskie banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt otrzymywał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego podwyższenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy takiego rodzaju które były w sposób niestosowny opłacane. W tym momencie strategia kredytowa jest o wiele bardziej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest względnie kłopotliwe i z tym pozostaje wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo atrakcyjna.

Masa osób, które to nie orientuje się w dziedzinie finansów może z całą pewnością zapytać „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Kluczową różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego istnieją znaczne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona względnie mniejszymi formalnościami.