Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu


Pożyczki pod zastaw działki to znakomity środek żeby w stosunkowo krótkim czasie otrzymać znaczną sumę środków finansowych. W ostatnim czasie stały się one coraz bardziej atrakcyjne a grono usatysfakcjonowanych nabywców rośnie w trwałym tempie.

Jakiego typu wytyczne wskazane jest spełnić aby otrzymać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności przychodzi określić, że wypada być właścicielem określonej części terenu tj. parceli. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości winno być ustalone aktem notarialnym a w dziale II ksiąg wieczystych powinniśmy figurować jako jedyni posiadacze (wówczas gdy jest kilku współwłaścicieli to konieczna jest ich akceptacja przy spisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona żadnym uprawnieniem osób 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w kategorii IV KW).

Od wartości zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności ostatecznie kwota przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest znacznie większa aniżeli np. gruntu rolniczego. Z tego powodu inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w wiekszej wartości z takiej przyczyny, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna albowiem do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron uzyskuje gwarancję, że wszystkie kwestie od strony prawnej zostaną zrealizowane z właściwą pieczołowitością.